len 20 min. cvičenia
objednať tréning

Zdravie & rehabilitácia

Bolesti chrbta

Aplikáciou tréningovej metódy EMS (electric muscle stimulation) dochádza k spevneniu hlbokého chrbtového svalstva, prekrveniu a spružneniu tkanív, čo sa prejaví v odstránení bolestí chrbta, lepšom znášaní záťaže a najmä dochádza k lepšiemu držaniu tela. Dochádza tiež k eliminácii bolestí súvisiacich s medzistavcovými platničkami.

Inkontinencia

Tréningová metóda vďaka svojej podstate veľmi účinne aktivizuje svalstvo panvového dna vplývajúce na zadržiavanie moču. U žien môže inkontinenciu vyvolávať stres, zmeny počas menopauzy a pomerne často sa vyskytuje v období po pôrode. 

Prevencia

Tréningy metódou EMS efektívne odstraňujú telesné tukové zásoby v oblasti pásu, kde sa ukladá ťažko odbúrateľný tuk, ktorý je pre život nebezpečný. Používaná metóda napomáha zlepšovať metabolizmus, čo má veľmi pozitívny vplyv na odstraňovanie nebezpečného tuku z organizmu a tým aj z krvi.
Tréningová metóda umožňuje získanie silových schopností, pevnej telesnej schránky, dobrej pohyblivosti, stability a tým možnosť prevencie pred pádmi, čo je dôležité zvlášť u seniorov. Pravidelné trénovanie svalov zvyšuje aj stav pohybovej koordinácie.
Účinky EMS tréningu pozitívne ovplyvňujú i hormonálnu sústavu a prejavujú sa vo zvýšení hladiny testosterónu a rastového hormónu vo vyššom veku. Pravidelný EMS tréning má vplyv na spomalenie procesu starnutia.

Rehabilitácia

Posilnenie svalstva touto veľmi šetrnou metódou je výbornou cestou k skráteniu doby rekonvalescencie a k rýchlemu dosiahnutiu pohybového komfortu. Používaná metóda účinne napomáha k odstráneniu atrofie (ochabnutie) svalstva a je veľmi vhodná k navráteniu telesnej i duševnej pohody v rámci popôrodnej rehabilitácie.
Stimulácia svalov, zlepšenie prekrvenia väziva, zrýchlený metabolizmus, redukcia nadváhy pozitívne pôsobí na organizmus a psychiku najmä žien v období po pôrode.


 
 

STÁLE sme tu PRE VÁS!

Dbáme o maximálnu ochranu našich
klientov a nás samotných!