len 20 min. cvičenia
objednať tréning

EMS Tréning

O metóde


VITALBODY používa pri tréningoch a terapeutických cvičeniach špičkové zariadenia zn. miha bodytec (Made in Germany), ktoré sú založené na aplikácii metódy EMS (electric muscle stimulation). Táto metóda spočíva vo využívaní elektrického prúdu (v sile veľmi bezpečnej pre človeka) k nízkofrekvenčnému dráždeniu nervových buniek vo svaloch. Aplikovanie metódy vychádza zo schopnosti ľudského tela viesť elektrický prúd. Na privedenie elektrického impulzu k svalovým bunkám sú využívané nervové "dráhy".
Metóda vďaka svojmu princípu efektívne pôsobí na vonkajšie aj hlboké svaly, aktivuje súčasne celé skupiny svalov, čo výrazne napomáha k dosahovaniu požadovaných účinkov v krátkom čase.
Aktivovať možno všetky hlavné svalové partie súčasne, alebo len vybrané svalové skupiny. Metóda je účinná i pri pasívnej polohe (bez pohybu, v stoji, sede, v ľahu). Pri kombinácii s odporúčanými cvikmi sa efekt dosahuje výrazne rýchlejšie.
Metóda EMS bola pôvodne vyvinutá a používaná  na rýchlu regeneráciu atrofovaného (ochabnutého) svalstva kozmonautov po návrate z kozmu. Nemeckí inžinieri priniesli na trh novú generáciu vysoko sofistikovaných zariadení zn. miha bodytech, pracujúcich na princípe metódy EMS a tréningy využívajúce túto metódu sú označované ako EMS tréningy.

Ide o klinicky overenú, bezpečnú a veľmi efektívnu tréningovú a terapeutickú metódu.

 

 

Grafické znázornenie výsledku vplyvu zaťažovania svalstva pravidelným aktívnym posilňovaním, pravidelným tréningom. EMS metóda tento výsledný stav urýchli bez negatívneho pôsobenia na kĺby, šľachy a chrbticu. Aktivované sú súčasne povrchové aj hlboké svaly. To je jedna z výrazných predností EMS metódy.
 EMS tréning


VITALBODY používa zariadenia zn. miha bodytec (Made in Germany), postavené na princípe metódy EMS (electric muscle stimulation).

EMS tréning je tréning bez ďalšej záťaže. Stupeň intenzity záťaže vzniká len vplyvom elektrickej stimulácie a nedochádza k zaťažovaniu pasívnych štruktúr pohybových orgánov (kĺby, šľachy, chrbtica).
Počas tréningu je aplikovaná škála účinných cvikov pre rýchlejšie zabezpečenie požadovaného efektu.
EMS tréning môže mať aktívnu i pasívnu formu. Škála cvikov, ich náročnosť a intenzita závisí od kondície a cieľov klienta.
EMS tréning predstavuje efektívny spôsob tvarovania postavy, odstránenia neželaného telesného tuku, budovania svalovej hmoty, spevenie tela. Je to tiež účinný spôsob eliminácie bolestí chrbta, odstránenia atrofie svalov, či problémov s inkontinenciou.
EMS tréningy sú úspešne uplatňované vo vrcholovom i rekreačnom športe, či v rámci rehabilitácie a to i rehabilitácie popôrodnej (okrem obdobia laktácie).
Na dosiahnutie očakávaných výsledkov má vplyv i správna životospráva a upravený jedálniček.
Účinné pôsobenie na svalstvo, metabolizmus, na odbúravanie stresu prináša výsledky v podobe okamžitého zlepšenia psychickej pohody a tým aj vitality, sebavedomia a pracovnej výkonnosti.

Dĺžka štandardnej tréningovej jednotky je 40 minút. Pre získanie badateľných výsledkov stačí už 12 EMS tréningov, pri absolvovaní 2-3 tréningov týždenne, s odporúčaným 36 - 48 hodinovým odstupom medzi EMS tréningami.

VITALBODY ponúka spôsob individuálneho EMS tréningu, individuálnej terapie pri aktívnej súčinnosti osobnej trénerky.

 

1. EMS Tréning

 
VITALBODY ponúka klientom pri 1. EMS tréningu čiastočne odlišný režim. Odlišnosť spočíva vo vstupnom pohovore s klientom, predstavení technológie, ktorá sa pri tréningu používa.
Klientovi je vysvetlený spôsob vedenia tréningov, definované sú skutočnosti vplývajúce na dosahované výsledky atď. Na tréning sa klient hlási telefonicky alebo prostredníctvom modulu „Objednanie termínu“, ktorý sa nachádza na titulnej strane domovskej webstránky VITALBODY.
Klient pred absolvovaním tréningu musí dodržať odporučený pitný a stravovací režim.
Cena 1. EMS tréningu je zvýhodnená.


Pre koho je EMS tréning vhodný

VITALBODY prostredníctvom metódy EMS s použitím špičkových zariadení zn. miha bodytec (Made in Germany) ponúka riešenie pre zlepšenie kondície, fyzickej i psychickej pre klientelu, ktorú tvoria:

Ľudia trpiaci bolesťami chrbta a krížov

EMS metóda účinne pôsobí na posilnenie hlbokého chrbtového a krížového svalstva a vytvára tak základ pre odstránenie bolesti a správne držanie tela;

Športovci, vrcholoví aj rekreační

EMS metóda účinne pôsobí ako efektívny spôsob pre dosiahnutie rýchleho a šetrného nabratia svalovej hmoty a sily a to i v rámci rehabilitácie po operáciách, či zraneniach. Metóda má pozitívny vplyv na skrátenie doby vrátenia sa do riadneho tréningového cyklu po zranení, resp. tiež prispieva k zvyšovaniu výkonu. V kombinácii s klasickými silovými cvičeniami, či tréningami ide o veľmi vhodnú doplnkovú tréningovú metódu pre bežne rozšírené športy (futbal, hokej, volejbal) ako aj pre športy vyžadujúce rýchlu silu, výbušnosť, dynamiku (golf, atletika, karate a pod.). Metóda je vhodná pre svoje výnimočné účinky pre športy, ktoré pri dlhodobej záťaži spôsobujú svalovú nerovnováhu (šerm, tenis);

Ženy v každom i zrelom veku

EMS metóda účinne pôsobí na partie tela, kde klasické cviky pomáhajú veľmi pomaly (zadok, stehná, pás, brucho). Veľmi účinne pôsobí na prevenciu a odstraňovanie celulitídy (tzv. pomarančovej kože). Požívaná metóda jednak spevní svalstvo, odstráni tukové vankúšiky a súčasne napína pokožku, prekrvuje ju, robí ju pružnejšou a dodáva jej vitálny vzhľad;

Tí, ktorí sa rozhodli začať s cvičením v posilňovniach

EMS metóda je výbornou prípravou pre cvičenie v klasických posilňovniach. Metóda efektívne napomáha vybudovať potrebnú svalovú hmotu, zvlášť posilniť i hlboké vnútorné svalstvo chrbtice. Takto predstavuje prevenciu pred bolesťami a zranením pri klasických silových cvičeniach (natiahnutie svalu, roztrhnutie šľachy, bolesti chrbta, vysunutie medzistavcovej platničky);

Ľudia s atrofiou (ochabnutím) svalstva, rehabilitujúci pri pooperačných stavoch

EMS metóda predstavuje výbornú pomoc v rámci rehabilitácie, zvlášť pri stavoch po operáciách zlomenín končatín, po operáciách kĺbov. Napomáha tiež k skráteniu rekonvalescencie a rýchlemu dosiahnutiu pohybového komfortu. Metóda je preukázateľne účinná i v rámci popôrodnej rehabilitácie, pri posilnení svalstva zodpovedného za udržanie moču (inkontinencia). Metóda je tiež nápomocná pri eliminácii problémov s motorikou (na odporúčanie neurológa).

EMS metóda nie je vhodná v nasledovných prípadoch:

Absolútne kontraindikácie

EMS metóda sa nemôže v žiadnej forme aplikovať v prípade výskytu niektorej z nižšie uvedených absolútnych kontraindikácií.

Vysoké štádium vápenatenia ciev, narušenie arteriálneho krvného obehu 
Hemofília (krvácanie, sklon k intenzívnemu krvácaniu)
Diabetes mellitus (cukrovka) 
Horúčkovité ochorenia, akútne bakteriálne alebo vírusové procesy 
Zmeny pokožky
Tehotenstvo
Obdobie laktácie
Používanie kardiostimulátora 
Ťažké neurologické ochorenia 
Tuberkulóza
 

Relatívne kontraindikácie

EMS metódu nemožno aplikovať v prípade výskytu niektorej z nižšie uvedených relatívnych kontraindikácií len v dotknutej oblasti tela. Tréning ostatných častí tela je možný.

Akútny zápal kĺbov 
Akútna neuralgia 
Lymfedém (lymfatický opuch) 
Kovové implantáty 
Otvorené poranenia kože, ekzém 
Progresívna svalová dystrofia 
Silné čerstvé opálenie, popáleniny 
Trombóza, tromboflebitída 
Varixy (kŕčové žily)

U žien sa počas prvých dní menštruácie absolvovanie tréningu neodporúča. 

 


Výsledky EMS tréningov

Pre ilustráciu efektívnosti tréningovej metódy, ktorú ponúka VITALBODY, uvádzame niekoľko reálnych výsledkov. Tie potvrdzujú účinnosť nového spôsobu cvičenia – tréningového programu, založeného na využívaní metódy EMS (electric muscle stimulation) s použitím špičkových zariadení zn. miha bodytec (Made in Germany). Merané údaje dokazujú účinok tréningovej metódy o.i. aj v úprave problémových partií tela najmä u žien. Zaujímavou je aj doba, resp. počet tréningov k dosiahnutiu výsledkov. K dosiahnutiu priaznivých výsledkov je nevyhnutná súčinnosť klienta v podobe pravidelnosti a dokonalom prevedení cvičenia, ale najmä úprava stravovacieho režimu a životosprávy. Viac o základoch zdravého stravovania uvádzame v časti  Odporúčame.
  

 Anikó (vek 28)

  0 tréningov 6 tréningov 12 tréningov výsledok  
hmotnosť 113,4 110 108,8 - 4.6 kg hmotnosť
pás 120 115 112 - 8 cm pás
boky 136 133 130 - 6 cm boky
stehná 71 70 69 - 2 cm stehná

 
 Lýdia (vek 31)

  0 tréningov 6 tréningov 12 tréningov výsledok  
hmotnosť 86   73.1 - 12.9 kg hmotnosť
pás 93 87 81 - 12 cm pás
boky 110 104 100 - 10 cm boky
stehná 63 61 58 - 5 cm stehná

 
 Alexandra (vek 36)

  0 tréningov 6 tréningov 12 tréningov výsledok  
hmotnosť 94.5   89.2 - 5.3 kg hmotnosť
pás 104 101 94 - 10 cm pás
boky 130 125 118 - 12 cm boky
stehná 73 70 69 - 4 cm stehná

 
 Renáta (vek 40)

  0 tréningov 6 tréningov 12 tréningov výsledok  
hmotnosť 89.7   87.1 - 2.6 kg hmotnosť
pás 109 101 94 - 15 cm pás
boky 111 109 107 - 4 cm boky
stehná 62 61 60 - 2 cm stehná

 


CENNÍK

 

1. EMS TRÉNING

v cene: úvodná konzultácia, 15 minútový EMS tréning s osobnou trénerkou, izotonický nápoj pred tréningom, zapožičanie tréningového oblečenia (originál miha bodytec), použitie sprchy, uteráka, bielkovinový nápoj po tréningu   
 
  

EMS 1. tréning s konzultáciou
20 €/osoba

Analýza zloženia tela (prístroj IOI 353)
15 €

v cene: použitie prístroja IOI 353, výstupný formulár s odborným výkladom

 

PERMANENTKA - EMS TRÉNING

v cene: 20 minútový EMS tréning s osobnou trénerkou, izotonický nápoj pred tréningom, použitie tréningového oblečenia (originál miha bodytec), použitie sprchy a uteráka, bielkovinový nápoj po tréningu. 

 

SMALL - 6x individuálny EMS tréning 150 €
SMALL duo - 6x párový EMS tréning
135 €/osoba
BASIC - 12x individuálny EMS tréning
270 €
BASIC duo - 12x párový EMS tréning
240 €/osoba   
STABILE - 50x individuálny EMS tréning 850 €
STABILE duo - 50x párový EMS tréning 775 €/osoba  

Platnosť permanentiek SMALL a SMALL duo - 1 mesiac odo dňa zakúpenia.
Platnosť permanentiek BASIC a BASIC duo - 3 mesiace odo dňa zakúpenia.
Platnosť permanentiek STABILE a STABILE duo - 12 mesiacov odo dňa zakúpenia.
Permanentka – tréningová karta je evidovaná na konkrétnu osobu, t.j. je neprenosná.
Platba výhradne v hotovosti.
 
Cenník je platný od 1. januára 2020.
 

Tréningová karta

Klient má možnosť zakúpiť si niektorú z tréningových kariet – permanentiek. Každá permanentka je označená unikátnym kódom, ktorý umožňuje on-line vstup do systému rezervácie termínu tréningov. Permanentka – tréningová karta je evidovaná na konkrétnu osobu, t.j. je neprenosná.
 


Ovládací panel miha bodytec
Precvičovať možno vybrané svalové partie, alebo všetky hlavné svalové partie súčasne, pričom záťaž je nastaviteľná pre každú svalovú partiu zvlášť.

Zefektívnenie tréningu  
Účinky tréningu je možné urýchliť pomocou odporučených cvikov pri pravidelnom striedaní záťaže a oddychu. Mimoriadne dôležité je dodržiavanie správneho dýchania.

Individuálny prístup
Pri každom tréningu je vždy prítomná trénerka, ktorá sa plne venuje klientovi a spolupracuje s ním na dosiahnutí určených cieľov tréningového procesu.
 

STÁLE sme tu PRE VÁS!

Dbáme o maximálnu ochranu našich
klientov a nás samotných!