len 20 min. cvičenia
objednať tréning

Šport & tréning

Používaná tréningová metóda EMS (electric muscle stimulation) vedie k získaniu silových schopností a k zvýšeniu výkonovo orientovanej sily.
Počas tréningu využívajúcom EMS metódu sú precvičené všetky hlavné svalové skupiny, dokonca aj hlbšie uložené a stredné svaly.
Výsledkom tréningov metódou EMS je vybudovanie svalstva, silná atletická postava, získanie dostatočne veľkej kapacity zásob energie pre dosahovanie kvalitných športových výsledkov, vytrvalosť a odolnosť voči únave.
Cielené vybudovanie silových schopností v závislosti od športovej disciplíny, kvalita napnutia svalov, vyrovnanie nerovnováhy svalov, zlepšenie propriocepcie - to primárne dokáže tréning metódou EMS poskytnúť.
Používanou tréningovou metódou sú priamo stimulované rýchle svalové vlákna, ktoré aktívne pôsobia na pohybovú rýchlosť bez zaťaženia pasívneho pohybového aparátu. Výsledkom tréningu sú i silné intenzívne kontrakcie, výbušnosť a tzv. rýchla sila, potrebná pri výkone švihom.
Nezanedbateľným je veľmi zaujímavý časový faktor získavania sily, čo je veľmi dôležité najmä u vrcholových športovcov.
Tréningy metódou EMS zabezpečujú stabilitu svalstva, svalovú silu, svalovú rovnováhu – skvelý základ pre podávanie optimálneho športového výkonu.

 

 

Odborné štúdie a výsledky:
http://www.miha-bodytec.com/sk/studie-k-nizkofrekvencnej-elektrostimulacii-celeho-tela/
(dokumentovanie účinnosti metódy EMS (by miha-bodytec) používanej vo VITALBODY speedfitness studio)